ÜST MENÜ

Birleşmiş Milletler Reham Al-Farra Gazetecilik Bursu başvuruları kabul edilmeye başlandı

rafBirleşmiş Milletler Reham Al-Farra Gazetecilik Bursu sayesinde genç basın mensupları 72. Dönem Birleşmiş Milletler Genel Kurul çalışmalarını izlemek üzere New York’a gitme imkanı bulacak.

Söz konusu bursu kazanacak basın mensupları BM çalışmalarını yerinde görme, üst düzey BM yetkilileri ile mülakatlar gerçekleştirme ve dünyanın dört bir yanından gelen meslektaşları ile görüş alışverişinde bulunma imkanı bulacaklar.

Reham Al-Farra Gazetecilik Bursuna başvuru koşulları arasında 22-35 yaşları arasında bulunma, tam zamanlı olarak gazetecilik yapıyor olma şartı yer alıyor. Adayların radyo, televizyon, gazete veya internet haberciliği alanlarında çalışıyor olması, ağırlıklı olarak uluslararası ilişkiler konularında haber yazıyor olmaları ve iyi derecede İngilizce bilmeleri bekleniyor.

Burs verilecek ülkeler arasında bu yıl Türkiye de bulunuyor.

Bursu kazanan basın mensuplarının New York’a gidiş-dönüş uçak biletleri ve günlük harcırahlarının karşılanacağı belirtiliyor.

Reham Al-Farra Gazetecilik Bursu programı 11-29 Eylül 2017 tarihlerini kapsıyor.

Başvuruların internet üzerinden doğrudan BM Genel Merkezine yapılması gerekiyor.

Başvuru ve burs ile ilgili daha fazla bilgi  http://outreach.un.org/raf internet adresinin temin edilebilir.Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb