ÜST MENÜ

Birleşmiş Milletler Reham Al-Farra Gazetecilik Bursu başvuruları kabul edilmeye başlandı

raf_2019_application_april_15

Birleşmiş Milletler Reham Al-Farra Gazetecilik Bursu sayesinde genç basın mensupları 74. Dönem Birleşmiş Milletler Genel Kurul çalışmalarını izlemek üzere New York’a gitme imkânı bulacak.

Söz konusu bursu kazanacak basın mensupları BM çalışmalarını yerinde görme, üst düzey BM yetkilileri ile mülakatlar gerçekleştirme ve dünyanın dört bir yanından gelen meslektaşları ile görüş alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacaklar.

Reham Al-Farra Gazetecilik Bursuna başvuru koşulları arasında 22-35 yaşları arasında bulunma, tam zamanlı olarak gazetecilik yapıyor olma şartı yer alıyor. Adayların radyo, televizyon, gazete veya internet haberciliği alanlarında çalışıyor olması, ağırlıklı olarak uluslararası ilişkiler konularında haber yazıyor olmaları ve iyi derecede İngilizce bilmeleri bekleniyor.

Bursu kazanan basın mensuplarının New York’a gidiş-dönüş uçak biletleri ve günlük harcırahlarının karşılanacağı belirtiliyor.

Reham Al-Farra Gazetecilik Bursu programı 15 Eylül – 5 Ekim 2019 tarihlerini kapsıyor.
Başvuruların 15 Nisan 2019 tarihine kadar internet üzerinden doğrudan BM Genel Merkezine yapılması gerekiyor.

Başvuru ve burs ile ilgili daha fazla bilgi http://outreach.un.org/raf  internet adresinin temin edilebilir.Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb