ÜST MENÜ

BM’den Filistinli Mülteciler için Kış Yardımı Kampanyası

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) yaklaşan kış aylarında yardımların artırılması amacıyla “sıcağınızını paylaşın” (#shareyourwarmth) sloganıyla bir kampanya başlattı.

 share-palestine

Kampanya sayesinde Suriye, Gazze, Batı Şeria, Lübnan ve Ürdün’de bulunan Filistinli mülteciler için kış aylarında ihtiyaç duyacakları yardımların yeterli oranda temin edilmesi ve başta evlerini kaybetmiş olanlar olmak üzere Filistinli mülteci ailelerinin zorlu yaşam koşullarına dikkat çekilmesi hedefleniyor. 2016 Şubat ayına kadar sürecek kampanya kapsamında en az 2 milyon ABD Doları yardım toplanması hedefleniyor.

 UNRWA Başkanı Pierre Krähenbühl yardım kampanyası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Filistinli mülteciler çok büyük bir belirsizlikle karşı karşıya bulunuyor. Bir çoğu yeterli barınma imkanına sahip değil ve günlük asgari gıda ihtiyacını temin etmekte zorlanıyor. Zorlu kış koşullarının gelmesiyle birlikte çektiklerı sıkıntılar da daha dayanılmaz hal alacak” dedi.

 Krähenbühl böylesine zorlu koşullar karşısında, Filistinlilerin Gazze’de evlerini diğer Filistinlilerle paylaşarak ya da Suriye’de hayatını tehlikeye atarak insani yardım dağıtımı yaparak dikkate değer bir cesaret örneği sergilediğini söyledi.

 Ancak Filistinlilerin bu çabalarını tek başlarına yürütmelerinin mümkün olmadığını belirten Krähenbühl, uluslararası topluluktan başlattıkları “Sıcağınızı Paylaşın” kampanyasını destekleyerek Filistinli mültecilere yardım ellerini uzatmalarını istedi.

 Krähenbühl, yardımların http://www.unrwa.org/donate/shareyourwarmth internet adresinden doğrudan yapılabileceğini belirtti.

 UNRWA ayrıca kampanyanın #shareyourwarmth etiketi ile sosyal medyada da desteklenmesini istedi.

 UNRWA, söz konusu kampanyaya destek olacaklarını açıklayan Islamic Relief USA (İslami Yardım ABD), Muslim Charity (Müslüman Hayırseverler), Weltweiter Einsatz Für Arme (WEFA), Katar Kızılay’ı (QRCS) ve and MBC Grub’a teşekkürlerini iletti.Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb