ÜST MENÜ

BM’nin Kuruluş Yıl Dönümünde BM Türkiye Temsilciliği Anıtkabir’i ziyaret etti

Fotoğrafta BM Türkiye ekibi ve çalışanları 24 Ekim BM Günü vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaretlerinde görülüyor. Fotoğraf: Anıtkabir Komutanlığı

Fotoğrafta BM Türkiye ekibi ve çalışanları 24 Ekim BM Günü vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaretlerinde görülüyor. Fotoğraf: Anıtkabir Komutanlığı

Birleşmiş Milletler’in 73. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle BM Mukim Koordinatörü, çeşitli BM kuruluşlarının Türkiye temsilcileri ve BM Türkiye çalışanları Birleşmiş Milletler Günü olan 24 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret etti.

BM Mukim Koordinatörü Irena Vojáčková-Sollorano’nun başkanlığındaki heyet önce Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Sollorano daha sonra Anıtkabir Hatıra Defterine bir mesaj yazdı.

Hatıra Defterine yazdığı mesaja “Ulu Önder Atatürk” diye başlayan Sollorano Ataütk’ün “Dünyanın filân yerinde bir rahatsızlık varsa, bana ne dememeliyiz. Böyle bir rahatsızlık varsa tıpkı kendi aramızda olmuş gibi onunla ilgilenmeliyiz” şeklindeki sözlerini hatırlattı.

 

Sollorano bu sözlerin Birleşmiş Milletler’in temel ilkelerinin bir öngörüsü olduğunu belirtti ve “sözleriniz Türkiye’nin yurtta ve dünyada başarmaya çalıştıklarında yankılanıyor” diyerek son verdi.

 

, ,Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb