ÜST MENÜ

BM’nin Kuruluş Yıldönümünde BM Türkiye Temsilciliği Anıtkabir’i ziyaret etti

BM Türkiye ekibi 24  Ekim BM Günü vesilesiyle Anıtkabir'i ziyaret etti. Fotoğraf: Anıtkabir Komutanlığı

BM Türkiye ekibi 24
Ekim BM Günü vesilesiyle Anıtkabir’i ziyaret etti. Fotoğraf: Anıtkabir Komutanlığı

Birleşmiş Milletler’in 72. kuruluş yıldönümü vesilesiyle BM Mukim Koordinatörü, çeşitli BM kuruluşlarının Türkiye temsilcileri ve BM Türkiye çalışanları Birleşmiş Milletler Günü olan 24 Ekim’de Anıtkabir’i ziyaret etti.

BM Mukim Koordinatörü Irena Vojáčková-Sollorano’nun başkanlığındaki heyet önce Atatürk’ün mozelesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu.  Sollorano daha sonra Anıtkabir Hatıra Defterine bir mesaj yazdı.

Hatıra Defterine yazdığı mesaja “Ulu Önder Atatürk” diye başlayan Sollorano, BM’nin 72 yıl önce kurulduğundan bu yana aşırı yoksulluğun ortadan kaldırılmasından güçlü bir ekonomi olmasına kadar Türkiye’nin başarılarının bir parçası olduğunu belirtti.

Sollorano mesajında Atatürk’ün  “İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin?” sözlerini hatırlattı ve bu sözlerin hızla gelişen Türkiye Cumhuriyeti’nin tüm toplumsal kesimleri için geçerli olduğunu vurgulayarak mesajına son verdi.  

, ,Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb