ÜST MENÜ

Guterres: Posta ağı, uluslararası anlaşmalar ve evrensel hizmet anlayışına yaptığı vurgu ile çok uluslu yaklaşımın kesintisiz sesidir

 

BM Posta İdaresi, 2016 yılında Dünya Posta Günü kapsamında hatıra pulu bastırdı. UNPA

BM Posta İdaresi, 2016 yılında Dünya Posta Günü kapsamında anma pulu bastırdı. UNPA

Dünya üzerindeki 600 binden fazla postane, posta sektörünü dünyanın en büyük lojistik ağı ve toplumsal yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Dünya Posta Günün bu yılki kutlamaların da sektörün sadece posta dağıtım hizmetlerini değil, doğal afetlerler mücadeleye, mali işlemlere ve krizler sırasında bilgi alışverişine sağladığı katkılar da ön plana çıkarılıyor.

Birlemiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres de 9 Ekim Dünya Posta Günü vesilesiyle yayımladığı mesajında, “Güçlü posta hizmetleri sayesinde doğal afetler sırasında insanlara destek sağlanabiliyor, yüz milyonlarca insana mali hizmet verilebiliyor  ve krizler esnasında önemli bilgilerin paylaşımı sağlanabiliyor” dedi.

Guterres, “Bu ağ, uluslararası anlaşmalar ve evrensel hizmet anlayışına yaptığı vurgu ile çok uluslu yaklaşımın kesintisiz sesidir ve 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündeminin arkasındaki itici bir güçtür. Çocukların okuma yazma öğrenmesini ve eğitimi de destekleyen bir yapıdır” dedi.

Genel Sekreter Guterres, mesajına, “Dünya posta sektörünü ilermenin herkesi kapsamasını sağlamaya ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine erişme konusundaki takdire şayan çalışmalarını sürdürmeye çağırıyorum” diyerek mesajına son verdi.Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb