ÜST MENÜ

Mutluluk Gününde Birleşmiş Milletler ve Şirinler mutluluk ve sürdürülebilir kalkınmayı teşvik ediyor

Uluslararası Mutluluk Günü ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini teşvik etmek için 18 Mart 2017 tarihinde Şirinler BM Genel Merkezi'ndeydi. Fotoğraf: BM/Mark Garten

Uluslararası Mutluluk Günü ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini teşvik etmek için 18 Mart 2017 tarihinde Şirinler BM Genel Merkezi’ndeydi. Fotoğraf: BM/Mark Garten

Birleşmiş Milletler tüm dünyada milyonlarca hayranı olan Şirinler karakterleri ile birlikte gençlere ne kadar büyük, küçük ya da mavi olursanız olun dünyayı daha barışçıl, daha eşit ve daha sağlıklı yapmak için bir katkıda bulunabilirsiniz diye seslendi.

Her yıl 20 Mart tarihinde kutlanan Uluslararası Mutluluk Günü ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini teşvik etmek amacıyla Şirinler’in vizyona çıkacak en son filmi Kayıp Köy’ü seslendiren ünlü aktörler Demi Lavato, Joe Manganilello, Mandy Patinkin 18 Mart günü Uluslararası Model Birleşmiş Milletler Konferansı’na katılan 1500 öğrenciyle BM Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin kendi çevrelerinde tanıtan öğrencilere Şirinler köyünün Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri logolu temsili anahtarını takdim eden BM Genel Sekreter Yardımcısı Cristina Gallach öğrencilere hitap ederken Dünyanın size ihtiyacı var dedi.

Küçük Şirinler Büyük Hedefler isimli kampanya dahilinde hazırlanan“SmallSmurfsBigGoals.com” internet sayfasında Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak için gençlerin neler yapabileceğini gösteren eğlenceli uygulamalar yer alıyor.

2013 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararıyla kutlanan 20 Mart Uluslararası Mutluluk Gününde Birleşmiş Milletler fark gözetmeden herkesi #SmallSmurfsBigGoals — #küçükşirinlerbüyükhedefler etiketini kullanmaya davet ediyor.

 Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb