ÜST MENÜ

Türkiye FAO Bölgesel Konferansı’na Antalya’da ev sahipliği yapacak

AA ANTALYA'YI GOKYUZUNDEN GORUNTULEDITürkiye’ye bu hafta gelen FAO yetkilileri, iki yılda bir toplanan ve bu sene Mayıs ayının ilk haftasında Türkiye’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan FAO Avrupa Bölgesel Konferansının hazırlıkları için görüşmelerde bulunacak.

FAO Genel Direktör Yardımcısı ve Avrupa ve Orta Asya’dan sorumlu Bölge Temsilcisi Vladimir Rakhmanin’in başını çektiği ekip, 8 Mart 2016 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’le görüştü.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ”Geçen sene G-20 Tarım Bakanları toplantısını düzenledikten sonra bu sene de Türkiye olarak Uluslararası Bakliyat Yılı’nı ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ni konuşacağımız FAO’nun Avrupa Bölgesel Konferansı’na ev sahipliği yapıyoruz.” dedi.

FAO ekibi, görüşmeden sonra Antalya’ya giderek saha ziyaretlerinde bulunacak ve sahadaki organizasyon ekibiyle görüşmelerde bulunacak.

FAO Avrupa Bölgesel Konferansı, 53 üye ülkeden tarım bakanlarının, delegelerin, Avrupa Birliği olarak bir üye organizasyonun, sivil toplum ve özel sektör gözlemcilerinin katıldığı, FAO’nun Avrupa ve Orta Asya bölgesi için en yüksek düzeydeki yönetim organı olma özelliği taşıyor.

Tarım bakanlarının ve diğer üye ülkelerden katılacak üst düzey yetkililerle birlikte gıda ve tarım konularında karşılaşılan zorlukların tartışıldığı resmi bir forum niteliğinde olan Bölgesel Konferans, sivil toplum örgütleriyle istişareleri ve Dünya Gıda Güvenliği Komitesi’ndeki “çok-taraflı diyaloğu” da kapsayacak.

FAO Avrupa ve Orta Asya’yı kapsayan 30. Bölgesel Konferansı hakkında daha fazla bilgi edinmek için bağlantılar aşağıda görülebilir.

  • 30th FAO Regional Conference for Europe

http://www.fao.org/about/meetings/erc30/en/

  • Regional Conference documents

http://www.fao.org/about/meetings/regional-conferences/erc30/documents/en/Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb