ÜST MENÜ

BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu 800 milyon ABD Doları ilave kaynak arıyor

Fotoğraf: UNRWA Suriye’deki Filistinli mültecilere de yardım ulaştırıyor - UNRWA

UNRWA Suriye’deki Filistinli mültecilere de yardım ulaştırıyor – UNRWA

Ciddi bir kaynak sorunu ile karşı karşıya kalan Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) Suriye ve İşgal Altındaki Filistin Topraklarındaki Filistinli mültecilere yardımların kesintisiz ulaştırılabilmesi için 800 milyon ABD Doları ilave kaynağa ihtiyaç duyduğunu açıkladı.

UNRWA Başkanı Pierre Krähenbühl, söz konusu kaynak sayesinde derinleşen krizlerden etkilenen Filistinli mültecilere büyük ihtiyaç duydukları yardım malzemelerinin ulaştırılabileceğini belirtti.

Krähenbühl, “ABD’nin mali yardımlarda kısıntıya gideceğini açıklaması hayati öneme sahip hizmetlerin sunulmasını tehlikeye atıyor” dedi.
Suriye’nin yanı sıra Gazze ve Batı Şeria’yı içeren İşgal Altındaki Filistin Topraklarındaki mültecilere yardım amacıyla 800 milyon ilave ABD Doları kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Söz konusu ilave kaynakla ayrıca Suriye’den Lübnan ve Ürdün’e kaçan 50 bin Filistinli mülteciye daha yardım edilmesi hedefleniyor.

Krähenbühl, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan ve Suriye’den kaçan Filistinli mültecilerin büyük bir bölümünün, gıda, su, barınma ve tıbbi yardım gibi hayati öneme sahip başlıklar altında UNRWA’nın sağladığı katkılarla ayakta kaldığını belirtti.

,Tasarım ve Yazılım : BodhiWeb